Logo Dış Ticaret Modülü

Tiger 3 tarafından tarihinde yayınlandı

Logo Dış Ticaret Modülü

İhracat e-Fatura Mükelleflerinin e-Fatura Oluşturma Zorunluluğu

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kararı ile ihracat yapan e-Fatura mükelleflerinin ihracat e-Fatura oluşturma zorunluluğu 01 Temmuz 2017 tarihine ertelenmiştir.

Konuyla ilgili yayınlanan tebliğe buradan ulaşabilirsiniz.

alt

Sistem Şeması

 Yolcu Beraber (TAXFREE) Fatura Kesen Mükelleflerin e-Fatura Oluşturma Zorunluluğu

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kararı ile Yolcu Beraber (TAXFREE) fatura kesen e-Fatura mükelleflerinin Yolcu Beraber e-Fatura oluşturma zorunluluğu 01 Temmuz 2017 tarihine ertelenmiştir.

Konuyla ilgili yayınlanan tebliğe buradan ulaşabilirsiniz.

Taxfree fatura kesilen alıcılar: Türkiye’de ikamet etmeyen ve satın aldığı malı yurtdışına götüren yabancı uyruklu veya yurtdışında ikamet eden ve buna dair o ülke resmi makamlarından alınmış ikamet tezkeresi veya bu mahiyette bir belgeye sahip olan Türk uyruklu alıcılardır.

alt

Süreç Şeması

GO Plus/GO 3 ürünlerinde ihracat e-fatura gönderimi için yapılması gerekenler:

GO Plus/GO 3 ürünlerinde ihracat faturalarının e-Fatura olarak gönderilebilmesi için güncel LEM paketine sahip olunması, 2.42.00 sürümüne geçiş yapılması ve e-İhracat İşlemleri Modülünün satın alınması gerekmektedir.

  1. e-İhracat İşlemleri Modülü aşağıdaki fiş türlerinin kayıt edilmesini ve elektronik olarak gönderilmesini sağlayacaktır.

· İhracat Operasyon Fişleri

· İhraç Kayıtlı Satın Alma Faturası

· İhraç Kayıtlı Satış Faturası

3. LogoConnect ile ihracat faturalarının e-Fatura olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na iletilebilmesi için 2.42.00 sürümüne geçilmesi gerekmektedir. Bu işlem sırasında LogoConnectSYS üzerinden “Güncelleme Sihirbazı” çalıştırılması zorunludur.

4. Yerel Sunucu sistemi kullanan müşteriler için güncel şematron yayınlanacak ve yapılacak işlem ile ilgili duyuru yapılacaktır. (Yerel Sunucu eFaturaWorker klasörü altına şematron eklenmesi gerekecektir.)

5. Logo ERP ürünlerini kullanan müşterilerimiz Logo Özel Entegratörlük üyeliğine sahip ise ihracat faturalarını e-fatura olarak Logo Özel Entegratörük Portalı e-Fatura/e-Fatura Oluştur ekranından yasal mevzuata uygun göndereceklerdir. Bu şekilde gönderilen elektronik faturaların ayrıca Logo ERP Logo Dış Ticaret Modülü ürünlerine manuel eklenmesi gerekecektir.

Tiger Ürün Grubunda (Tiger Plus/Tiger 3, Tiger Enterprise/Tiger 3 Enterprise) ihracat e-fatura gönderimi için yapılması gerekenler:

1. Tiger ürün grubunda İhracat faturalarının e-Fatura olarak gönderilebilmesi için güncel lem paketine sahip olunması, 2.42.00 sürümüne geçiş yapılması ve Dış Ticaret Modülü satın alınması gerekmektedir.

2. Logo Connect ile ihracat faturalarının e-Fatura olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na iletilebilmesi için 2.42.00 sürümüne geçilmesi gerekmektedir. Bu işlem sırasında Logo Connect SYS üzerinden “Güncelleme Sihirbazı” çalıştırılması zorunludur.


Tiger 3

Logo Yazılım Bayi olarak Logo Tiger 3, Tiger Wings, Tiger 3 Enterprise gibi logo programlarının Destek hizmetlerini vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir